Czym jest interkom motocyklowy?

Czym jest interkom motocyklowy?

Interkom motocyklowy to urządzenie umożliwiające motocyklistom kontakt z pasażerami lub innymi uczestnikami ruchu podczas jazdy. Jest on szczególnie przydatny podczas trasy, w której bierze udział większa grupa motocyklistów. Niektóre z interkomów posiadają również funkcję odtwarzania muzyki lub nawigacji. Najważniejszy jest wybór urządzenia niepowodującego zakłóceń podczas komunikacji między rozmówcami.

Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Dobry interkom motocyklowy przede wszystkim powinien być dopasowany do potrzeb danego motocyklisty. Szeroki wybór urządzeń dostępnych na rynku pozwala na wybór sprzętu o najbardziej pożądanych funkcjach. Motocykliści, którym zależy na słuchaniu muzyki podczas jazdy, powinni wybrać model z radiem, zaś osoby uwielbiające jazdę w ekstremalnych warunkach mogą wyposażyć się w interkomy odporne na wstrząsy, a także wodoodporne. Niektórzy producenci oferują również sprzęt z kaskiem w zestawie.

Interkom przewodowy, czy bezprzewodowy?

Interkomy dzielą się także na przewodowe i bezprzewodowe. Pierwsze z nich posiadają zwykle bardziej wytrzymałą baterię, lepiej sprawdzą się więc u motocyklistów, którzy wybierają się często w długie trasy. W przypadku krótkich przejażdżek dobrym wyborem będzie interkom bezprzewodowy.
Ceny intercomów motocyklowych
Cena intercomu motocyklowego waha się od kilkuset aż do kilku tysięcy złotych. Koszt urządzenia zależy od jego parametrów, akcesoriów dostępnych w zestawie oraz funkcji, które posiada.